Adres:
Akademia Turystyki Aktywnej
NORDACTIVE
ul. Wyszyńskiego 70
58-320 Walim
NIP: 886-259-23-85

Telefon:
Łukasz +48 667 364 119
Ania +48 693 771 391
Social media
TOP
Image Alt

23.02 – Bolesławiec – miasto dobrej gliny

23.02 – Bolesławiec – miasto dobrej gliny

/ per person
(0 Reviews)
1
Zapytaj o cenę
Seniorzy

Bolesławiec to niezwykle ciekawe historycznie miasto kojarzone głównie z produkcją słynnej na całym świecie ceramiki. Jest położone na przecięciu szlaków do Niemiec i Czech i budowane w duchu średniowiecza. To jedno z najstarszych, najpiękniejszych, a zarazem najbardziej niedocenianych miast w tej części Polski.

Program wycieczki:

 • 8:00 – wyjazd autokaru z parkingu przy sklepie Castorama w Wałbrzychu (ul. Wieniawskiego 21, 58-306 Wałbrzych)*
 • 10:30 – Manufaktura Ceramiki w Bolesławcu – zwiedzanie zakładu i warsztaty
 • ok 13:30 – Centrum Dawnych Technik Garncarskich i starówka – zwiedzanie z przewodnikiem
 • Czas wolny
 • Powrót do Wałbrzycha około godziny 19.00

Wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w Manufakturze Ceramiki w Bolesławcu, gdzie zwiedzimy z przewodnikiem zakład ceramiczny. Podczas wizyty poznamy wszystkie etapy produkcji, począwszy od wytworzenia masy ceramicznej, poprzez proces odlewu form, ręczne toczenie, oczyszczanie, wypalanie, zdobienie, szkliwienie, po ostateczny, drugi wypał kamionkowych naczyń. W dalszej części będziemy uczestniczyć w warsztatach zdobienia naczyń ceramicznych. Każdy uczestnik wycieczki otrzyma naczynie, które będzie samodzielnie dekorował korzystając z dostępnych profesjonalnych barwników i stempli. Udekorowane naczynia zostawimy w Manufakturze, aby zostały wypalone i szkliwione. Gotowe naczynia, po zakończonym procesie produkcji, będą wysłane do biura Nordactiv i Państwo będziecie mogli je od nas odebrać.  Na terenie fabryki znajduje sklep firmowy.

 

W dalszej części wycieczki pojedziemy do centrum miasta, gdzie z lokalnym przewodnikiem będziemy zwiedzać tamtejsze Centrum Dawnych Technik Garncarskich oraz starówkę Bolesławca.

 

W Centrum Dawnych Technik Garncarskich przygotowano przestrzeń wystawienniczą, która prezentuje współczesne wzornictwo ceramiki z 34 zakładów ceramicznych, a także zabytkowy piec do wypalania ceramiki z XIX w., który został przeniesiony z jednej z przedwojennych garncarni. Tu umieszczono również replikę Wielkiego Garnca z XVIII w., który przez stulecia był ceramiczną wizytówka miasta.

 

Zaraz obok znajduje się Brama Piastowska prowadząca do rynku w Bolesławcu. Zwiedzając starówkę zobaczymy zachowany średniowieczny układ miasta, kolorowe kamieniczki, ratusz, artystyczne ławki ceramiczne, mury obronne, planty, średniowieczną bazylikę, pomnik Kutuzowa. Prowadzona w ostatnich latach kompleksowa rewitalizacja rynku odmieniła to miejsce nie do poznania.

 

Po zwiedzaniu przewidziany jest czas wolny. Około godziny 17.00 planowany jest wyjazd do Wałbrzycha, gdzie dojedziemy około godziny 19.00.

 


 

Ważne informacje:

 • Informacje/ rezerwacje – Katarzyna Matuła: kasia@nordactive.pl / 691 73 12 00
 • Warunki uczestnictwa w imprezie turystycznej: do pobrania
 • Rezerwując wycieczkę należy podać:
  1. imię
  2. nazwisko
  3. nr pesel – do ubezpieczenia
  4. nr telefonu i adres e-mail
  5. wskazanie terminu i tytułu imprezy
 • Wpłata pieniędzy na wycieczkę jest gwarancją rezerwacji miejsca. Wpłaty należy dokonać na konto:
  Akademia Turystyki Aktywnej NORDACTIVE
  Nr rachunku: 17 1020 5095 0000 5602 0116 7725
  Z dopiskiem: Imię i nazwisko, nazwa i termin wycieczki 
 • * Możliwe są inne, wcześniejsze miejsca zbiórki np. w Świdnicy lub w Nowej Rudzie – miejsca te są określone po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu.
 • Wycieczka skalkulowana jest na grupę min. 40 osób. W przypadku mniejszej liczby osób organizator ma prawo do odwołania wycieczki. Wówczas osoby, które dokonały płatności, zostaną poinformowanie telefonicznie o odwołaniu wycieczki i otrzymają pełen zwrot kosztów za wycieczkę.

   

  Termin: 23.02.2024

  Koszt wycieczki: 155zł

Podany koszt wycieczki dotyczy grupy min 45 osób. W przypadku mniejszej liczny uczestników koszt wycieczki może nieznacznie ulec zmianie. Podczas każdej wycieczki jest zaplanowany czas wolny.  
  Cena wycieczki zawiera:
 • Transport komfortowym i sprawdzonym autokarem turystycznym, opłaty parkingowe
 • Opiekę doświadczonego pilota wycieczki / przewodnika sudeckiego
 • Bilety wstępu do odwiedzanych obiektów i atrakcji turystycznych
 • Bezpłatne miejsca dla opiekunów 1/15, 1/10 uczestników
 • Ubezpieczenie od NNW na kwotę 10 000 PLN
 • Nagrody do konkursów i zabaw
Zobacz inne wycieczki
You don't have permission to register